Поставен във водна среда, клиноптилолитът елиминира всички вредни за човека вещества от нея, включително и радиоактивно замърсяване. Водата, обработена с клиноптилолит, нормализира кръвното налягане, премахва безсънието, потенето, напрегнатостта.
Жителите на Източните Родопи от векове употребяват йонизирана с клиноптилолит вода и не познават болести като язва, гастрити, колити, проблеми на сърдечно-съдовата и нервната система.
УПОТРЕБА:
1. Вода от клиноптилолит:
Отмерват се 100 гр. прахообразен клиноптилолит или камъчета и се изсипват в 5 литров съд с нехлорирана вода. След 24 часа тя е готова за пиене. Денят се започва с чаша вода, изпита на гладно. След това се поема толкова, колкото човек желае - колкото повече, толкова по-добре. Когато водата започне да свършва и в съда остане между 0,5 и 1 литър вода, съдът се напълва отново. След 3 месеца минералът трябва да се замени с нов. За да престои по-дълго време и съответно за да се пречисти водата и придобие максимално лечебни свойства, е препоръчително да се използват два съда по 5 литра и докато се пие вода от единия, другият да престои няколко дни с разтворения в нея клиноптилолит. Добре е всяка вечер след последното отливане на вода за деня, съдът с водата и разтворения клиноптилолит да се обръща няколко пъти и размесва. Лекото помътняване на водата не трябва да ви притеснява.
2. Микронизиран клиноптилолит, разтворен в течности:
В редица случаи при злокачествени заболявания се препоръчва да се пие разтворения в течност прах в доза: сутрин преди храна и вечер преди лягане по 2 равни лъжички за кафе (2 пъти по 2,0-2,5 гр.) разтворен прах във вода с лимон или натурален сок, заедно с 1000-2000 mg витамин Ц. Приема се в продължение на 2-3 месеца, курсът може да се повтори след 3 до 6 месеца според тежестта и спецификата на заболяването.
Внимание:
Приемът на други медикаменти да бъде съобразен - поне 2 час преди или след приемане на съответната доза клиноптилолит.
Нежелан страничен ефект е обезводняването. Ако приемате тази добавка и в същото време не поемате достатъчно течности, има опасност да получите обезводняване. За да се изхвърлят от организма отровите е необходимо да се пият достатъчно течности.
Препоръчва се следната подготовка при употреба на зеолит:
Зеолитът на прах се поставя в тава върху алуминиево фолио и се нагрява до температура 200-250 градуса по Целзий в продължение на 2-3 часа в домашна печка. След охлаждане прахът се поставя в затворен чист и сух съд (най-добре стъклен) и е готов за употреба. При тази термична обработка той се обеззаразява и увеличава своята активност след дехидратация.
КАКВО ТРЯБВА ДА ЗНАЕМ ЗА ЗЕОЛИТА
Минералът клиноптилолит от скалите на Бели пласт пази от рак и лекува рак. У нас болните от тази коварна болест са над 150 000. Екип, начело с проф. Пенка Благоева и химичката Н. Измирова, кхн от „Националния онкологичен център” от 1999 г. изследват действието на този минерал.
Целесъобразно е пиенето на минерала, разреден с вода. Действието му е вълшебно, според Измирова.
Поглъщането на смления минерал, размесен с мед, последвано от изпиването на чаша минерален сок, е твърде полезно. Само половин час след употребата изчезват симптомите, породени от високо кръвно налягане, колити, гастрити и напрегната нервна система. Употребата на клиноптилолита се отразява добре върху кожата и неутрализира последиците от умората.
Този минерал има бърз благоприятен ефект при стомашно-чревни разстройства.
СУПЕР МИНЕРАЛЪТ ЗЕОЛИТ
Екип от европейски учени за пръв път успяха да разкрият химичната структура на минерала зеолит на 22 юни 2008 г. с помощта на ретгеноскопско изследване.
Зеолитът е порест минерал с бял цвят, съставен предимно от алуминий, силиций и кислород. Поради действието си на молекулно сито той има изключително широко и разнообразно приложение. Ефективността и селективността на зеолитите зависят от разпределението на алуминиевите атоми и от размера на порите в решетката. При синтетичните му разновидности размерите на зърната са в пъти по-малки – едва няколко микрометра, докато зърната на природните зеолити са от порядъка на милиметри.
Екип от Националния онкологичен център в София начело с проф. Пенка Благоева изследва приложението му в лечението на онкологични заболявания.
Основни свойства
Зеолитът представлява фино сито, което задържа в себе си вещества с определена големина на молекулите, а пропуска други. При попадането на зеолитите в друга среда, най-вече течности, между техните йони и йоните на продукта, в който се намират, започва активен йонообмен. Това очиства организма от отровни вещества. Именно тази структура придава на зеолитите уникални свойства:
- много висок катионообменен капацитет към калций, магнезий, натрий и калий;
- високи сорбционни свойства към амоняк и някои органични съединения;
- абсорбция спрямо радиоактивни елементи като цезий 134, цезий 137, стронций 90;
- абсорбция спрямо тежки метали - олово, цинк, хром и др.;
- способност да разделя газовете по принципа на молекулните сита;
- способност да изсушава газовете.
ПРОМИШЛЕНО ПРИЛОЖЕНИЕ:
1. Добавя се в храната на птици и животни за подобряване на здравословното им състояние, поради наличните в минерала калций, натрий, калий и микроелементи в лесноусвоима форма.
2. Използва се за очистване на водата от амонячен азот и фосфати.
3. Влага се в праховете за пране като заместител на фосфатите и омекотител.
4. В пастите за зъби замества редица вредни компоненти.
5. Служи за пречистване на сокове, вина, захарни разтвори и зехтини от разнообразни примеси.
6. Намира широко приложение при производството на маргарин и шоколадови изделия.
7. Обезмирисва идеално различни субстанции.
8. Пречиства течности от амониеви йони и йони на тежките метали – кадмий, мед, арсен и др. Незаменим при очистване на замърсени с радиация течности.
9. Без него са немислими редица нови технологии в химическата, хранително-вкусовата, фармацевтичната, военната промишленост.
10. Използване се за обезвреждане на радиоактивни отпадъци.
ЛЕЧЕБНИЯТ МИНЕРАЛ ИМА СТРУКТУРА НА ПЧЕЛНА ПИТА
Брус Мак Дъгал - един от големите изследователи на качествата на зеолита пише, че на микроскопско ниво се вижда, че минералът формира скелет със структура на пчелна пита.
Тази високопорьозна структура осигурява много обширна електрично реактивна повърхност от 450 кв. метра на един грам. Натоварената с отрицателно електричество повърхност дава възможност зеолитът да привлича и задържа катийони от средата, в която се намира, и от своя страна да отделя други. Като се вземе предвид, че най-големите замърсители днес – мед, цинк, олово, въглероден двуокис и серен двуокис, са катийони, можем да предположим каква работа върши минералът.
Какви са лечебните свойства на зеолита?
Известно е още, че вода, преминала през зеолит, придобива лечебни свойства. Попаднал във водна среда, клиноптилолитът променя химическия състав и вкусовите качества на водата. Вода, обработена със зеолит нормализира кръвното налягане, премахва безсънието, потенето, напрегнатостта. Хората, употребяващи йонизирана със зеолит вода, не познават болести като язви, гастрити, колити, проблеми на сърдечно-съдовата и нервната система.
Минералът лекува и предпазва от най-различни заболявания – рак, язва, сърдечно-съдови проблеми, стомашно-чревни разстройства, колити, гастрити, хипертония, неврози (становище на екип от Националния онкологичен център в София начело с проф. Пенка Благоева). Сериозни изследвания се правят от 1999 г. насам, след Шестия конгрес по онкология.
Минералът, представлява фино “сито”, което задържа в себе си вещества с определена големина на молекулите, а пропуска други. По този начин човешкият организъм може да се прочисти от отровни вещества:
- притежава абсорбиращи свойства спрямо радиоактивните елементи като Цезий 134 и Цезий 137, стронций, както и от тежките метали олово, цинк, хром.
- свързва и елиминира амоняка от клетките, както и нитрозамините;
- елиминира млечната киселина от мускулира и подобрява мускулния тонус (подходящ за прилагане при спортисти).
ЗЕОЛИТЪТ ЛЕКУВА ЧЕРНИЯ ДРОБ
Зеолитът се прилага като помощнa терапия при хепатит, тумор и цироза на черния дроб, както и при мононуклеоза. Изследванията показват, че зеолитът има значително антивирусно действие, включително и при хепатит С, при който, прилагането на зеолит се е отразява положително на повече от 70 % от пациентите. При болните от хепатит С се отбелязва намаляване на вирусния титър в кръвта, по-бързо възстановяване на черния дроб и окончателно изчезване на вируса.
В частните клиники Humanomed 2 във Вилах, под ръководството на главен лекар д-р Волфганг Томе, бяха направени изследвания на 120 пациенти, разделени в три групи. Наблюдавани са антиоксидантното, имуномодулиращото и антивирусното въздействие на активирания зеолит. Тези изследвания отчитат значително антивирусно въздействие, включително и при заболяванията от хепатит C.
Прилагането на зеолит при заболявания на черния дроб, включително и при хроничен вирусен хепатит, показва след определен период на лечение изчезване на умората и подуването, както и намаляване на трансаминазите в кръвта. Нормализират се AST, ALT, GOT, AP, LDH и билирубинът. Поради това се прилага като помощнa терапия при хепатит, тумор и цироза на черния дроб, както и при мононуклеоза.
Множество примери показват, че при декомпенсирана цироза, още през първия месец на приемането на добавката, настъпва подобряване на общото състояние, изчезване на асцита и регулиране на ензимния състав на черния дроб.